CRM tarkvarad

TITLE

MIKARE CRM 2018

Parem teenindus ja riskihaldus taskukohase kuutasuga


Mikare on CRM tarkvarasid loonud alates 1999 aastast. 2002 aasta tegi Indrek Saul uuringut ja tuvastas, et Mikare CRM turuosa oli tol ajahetkel suisa 7%. 2004-2009 tegelesime aredusega veel hoolega, ent siis võttis masu klientidelt ostuhuvi. Oleme ellu üllitanud 4 generatsiooni CRM tarkvarasid. Meil on kogemusi ebaõnnestumistest ning edulugudest. Peame ennast ekspertideks ennekõike andmete vaheliste loogiliste seoste kirjeldamisel inimestele lihtsal ja kasuandval moel. 

MIKARE CRM 2018

Oleme lõpetanud uue arendustegevuse esimese etapi ning saame vastuvõtma hakata tellimusi uutele kooslustele.
Seadsime eesmärgiks viia olemasolev 14 aastat rahulikult teeninud platvorm uuele tasemele, kaasajastada tehnilised lahendused ning lihtsustada õiguste haldust. Lisaks lisada võimalusi hallata rohkem erinevaid andmeid, mida äris vaja läheb.

Mida me teeme

* Aitame hallata andmeid, disainida protsesse, esitada arveid ning koguda raha. 
* Kontrollime süsteemide vastavust GDPRi nõuetele.
* Loome lahendusi nii ettevõtte sisetarbimiseks kui ka klientide teenindamiseks.
* Saadame emaile, võtame neid vastu, integreerime teiste andmeobjektidega.

* Teeme broneeringuid, haldame ressursse, võtame ressurssidelt nõusolekuid.
* Kõik süsteemid töötavad pilveteenusena ja tellijal on vaid kuutasu, veebilehitseja ja mobiiliäpp.

Valdkonnad

* Saalide/ruumide broneeringud - broneeringute tegemine avalikus veebis ja tagaliideses, raha võtmisega, emailidega kinnitades, tellimuste/arvete edastamisega majandustarkvaradesse, uudiskiri.
* Seadmete hooldus ja remont - töökäsud, seadmed, kliendihaldus, ...
* Kinnisvarahooldus ja remont - töökäsud, objektid, kliendihaldus, emailihaldus, ...
* Spordikoolid - probleemihaldus, kontaktid, grupid, treenereid, lepingud, emailihaldus, uudiskiri...
* Erialaliidud - kontaktid, liikmed, koolitused, arveldus, uudiskiri, 
* Koolitus- ja konsultatsiooni ettevõtted - konsultandi töölaud, kontaktid, liikmed, koolitused, arveldus, uudiskiri, ...

Võimalused

Võimalusi kirjeldades jääb mulje, et need on kõikidel CRMidel samad. Aga ei olegi nii. See on üllatav, kui erinevad on sama nimetuse taga funktsionaalsused. Iga kord, kui oleme vaaginud, kas ikka on vaja ise hakata CRMi arendama, oleme teinud turul analüüsi ja leidnud, et sel hetkel leitud tarkvarad ei vasta ootustele ja vajadustele. Kõikidel on kuskil mingi selline puudus, mis ei võimalda andmeid üldse või piisavalt lihtsalt hallata. Meil on mitmeid päris põnevate äridega kliente ning oleme ka ise endale kliendiks oma keerukate vajadustega. See kõik õpetab. Oleme tänulikud oma klientidele kannatalikkuse eest, sest jah, kiiresti saab tarkvara riiulist riiulifirmale. Ja mis kõige õudsam, ärid arenevad. (see oli nali)

- Töölaud - seadistatav vaade erinevate huvifookuste jaoks.
- Kalender - ajaline vaade tegevustele.
- Emailid - sai kõige suurema tähelepanu, sest emailidega liigub kõige rohkem infot sisse/välja. Mitme emaili konto toetus mitmele inimesele sama-aegselt, filtrid, reeglid, õigused, palju veel.
- Kontaktid - kogu ettevõtte kõik kontaktid, kellega kokku puututakse.
- Firmad - kogu ettevõtte kõik firmad, kellega kokku puututakse.
- Projektid - projektidena vaadeldavate tegevuste haldus.
- Hooldustööd - põhjalik seadmete ja objektidega seotud tööde haldus.
- Tickets - lihtsakoeline ja õhuke probleemihaldus.
- Abi ja tugi - abimaterjalid töötajatele ja klientidele.
- Varad - kinnisvara, autod, seadmed, jne.
- Finants - arved, laekumised, artiklid.
- Dokumendid - kõikide objektidega seotud olulised dokumendid.
- Puhkused - puhkused ja komandeeringud.
- Seaded - kasutajate haldus, õiguste seadistamine, süsteemi seadistsued.

Unikaalseks teeb meid see, et oleme andmeobjektide vaheliste suhete kirjeldamisel paindlikumad. See teeb tarkvara omakorda lihtsaks kasutada, sest õppida on vaja vähe. Kõik on taandatud võimalikult lihtsaks ja kaotatud on puu-struktuur, kus on see ajalooliselt probleemilahendusena kasutusel olnud. 

Kliendid

Peamised kliendid on meil kindlustussektorist, ent on ka seadmete ja kinnisvara hooldustööde ning teiste erivajadustega ettevõtteid. Seni oleme olnud keskendunud just toetavale CRM süsteemile. Kui on palju detaile, palju erinevaid asju, palju kokkupuuteid erinevate andmeobjektidega, siis võib Excelis ja raamatupidamistarkvaras oma äri juhtimine kiiresti üle pea kasvada. Ka üksnes müügifookusest võib jääda väheks.

Konkurents

Kindlasti ei konkureeri me majandustarkvaradega, sest meie loeme tegevusi ja paneme neid konteksti rahaga. On finnatstarkvaradega ühiseid osasid, on teiste CRMidega ühisosasid.
Kindlasti ei konkureeri me ei Scoro ega Pipedrivega, pigem oleme seal, kuhu nemad ei lähe.
Kindlasti ei konkureeri me Outlookiga või Exchangega, sest me usume, et saab palju lihtsamalt kui integreerida kõik suured teooriad selleks, et neist leiaks rakendust 1-2%, kuid ülejäänu on ballast.
Kindlasti ei konkureeri me Gmailiga vms emaili keskkonnaga, sest äri-elu ei ole vaid email või sotsiaalmeedia. On palju enamat, on konkreetseid tehinguid ja siduvaid detaile. 

Võib öelda, me oleme unikaalsed oma vaatenurgas, endiselt. Kombineerime samu vahendeid pisut teisiti ja saame hoopis teise tulemuse. 
Kindlasti ei sobi meie lahenduskäigud ettevõtetele, kus on 50+ töötajat, sest seal on vajadused teised. Mikare CRM on suunatud avatud õhkkonnaga ettevõttele, kus selgus ja läbipaistvus on standardiks. Me ei aita viljeleda organiseeritud kaosel ja info kinnipidamisest tekkival võimu tundel.
Ent CRM erinebki finantstarkvarast seepoolest, et on andmeobjekte, millele piiratakse ligipääsu eri tasandi töötajatele ning piirangute printsiibid ei ole nagu finantstarkvaras - neid saab seadistada detailsemalt.

GDPR ja isikuandmete kaitse

Oleme arvestanud oma tarkvara arenduses kõiki teadaolevaid aspekte ning kaitse on loodud autoriseerimata tegevuste jaoks. Logitakse kõiki kasutajate tegevusi, mis on seotud kõikide süsteemis leiduvate objektidega, sh kontaktidega (mis võivad olla eraisikud).

Kasutuselevõtmine

Koolitusele kulub umbes 1h. Juurutusele võib alguses kuluda siiski oluliselt rohkem, sest muuta on vaja mõtteviisi - saab ka lihtsamalt ning teistele rohkem kasulikumalt.

Olemasoleva äri analüüs ja CRM seadistuste kohandamine vajalikuks toetuseks on alati projekti üks osadest. Seadistamata tarkvara kasutusest saab abi ehk see, kes on nõud oma protsesse ümber kujundama - sest neid veel ei ole paika pandud. Protsesside ülevaatus ja vajadusel muutmine on eduka juurutamise aluseks. Uutest protsessidest luuakse enamasti ka juhenddokument ettevõtte töötajatele. Selle dokumendi loomine võib jääda kliendi enda teha. Hädavajalik on leida juurutusprojektile tellijapoolne projektijuht, kes on teooria järgi vähemalt juhatuse liige või vastavaid volitusi omav.

Ilma olemasolevate andmeteta on süsteem tühi ja kasutu. Andmed loovad koheselt uusi seoseid ja annavad uues struktuuris olulist kasu. Andmete ületoomise kulu sõltub andmete keerukustest ja keskkondadest, millest neid üle tuuakse. Emailide import on lihtne, kuid aeganõudev. Kontaktide import on tohutult kiirem, ent kontaktide puhastamine ja andmete korrektsioon on tõesti aeganõudev. Eesti ettevõtete andmete värskendamine on lihtsustatud päringutega Äriregistrist. 


Kuidas edasi?

Saame kokku, vaatame koos üle meie seni tehtud tööd ja olemasoleva ülesande püstituse. 

Seejärel proovime koos leida vastuse küsimusele, kas ja kuidas Sind aidata saame.

Küsi CRM pakkumist