CRM tehnilised nõuded

29.05.2008

Mikare CRM töötab üle interneti selle loomise hetkest. Kasutaja arvutis on vaja omada kaasaegset interneti browserit, näiteks Chrome, Mozilla, Safari, Internet Explorer või Microsoft Edge.

Kuna programmi töö toimub korraga nii serverarvutis kui ka klientarvutis, oleme püüdnud koormust võimalikult palju viia klientarvutisse.
Süsteemi toimimise kiirust mõjutab ka interneti püsiühenduse kiirus. Interneti ühendus peab olema stabiilne ja otseühendus ilma vahemäludeta. Andmete kuvamiseks tehakse otseühendusi serveri andmebaasi ja see nõuab võimalikult kiiret tagasisidet. Vahemälude kaudu toimivat internetiühendust saab kasutada ainult staatiliste lehtede kuvamiseks. Mikare CRM ei ole staatiline veebilehtm, see on dünaamilise , pidevalt erinevate kasutajate poolt uueneva sisuga veebis toimiv süsteem.
Kõik võrguseadmed võivad mõjutada süsteemi tööd – mida võimsamad need on, seda parem on tulemus. Minimaalne püsiühenduse kiirus sõltub kasutaja närvikavast – aeglase ühenduse puhul võtab lehe laadimine kauem aega.
Oleme töötanud ka GPRS ühendusega. Sõltuvalt tarbimise intensiivsusest võib olla piisav ka 1Mbit/s ADSL ühendus. Soovitame siiski klientarvutitele ühenduse kiirust minimaalselt 10Mbit/s DSL või fiiberoptika kaudu.


Mida oleme CRM tarkvarade juurutamisest õppinud

  • Ei ole võimalik garanteerida veebitehnoloogial töötavate browserite abil, et tarkvara töötab vigadeta 24x7x365 põhimõttel. On olnud juhtumeid, kus mõne päeva möödudes eksisteerinud vead kui imeväel kadudnud. Alati ei ole CRM tarkvara kood vigane, kuigi ka seda ei saa välistada.
  • Parimat tarkvaralist kombinatsiooni ei ole olemas, ent Chrome on näidanud nii Windowsi kui Linuxi peal pisut kõrgemat stabiilsust võrreldes teistega, muu on pigem maitseasi.
  • Parim riistvaraline konfiguratsioon - selline, mis teeb tarbija õnnelikuks. Rohkem mälu pn parem, alla 4GB RAM mälu ei tohiks arvutis olla.
  • Vahemäludega internetipüsiühendused ei sobi. Kõik võrguseadmed võivad mõjutada süsteemi tööd – mida võimsamad need on, seda parem on tulemus. Enim päästab võimsam klientarvuti.
  • Süsteemi kiirust mõjutavad - klientarvuti võimsus/koormus, interneti püsiühenduse kiirus/koormus, aktiivseadmete võimsus/koormus, serveri võimsus/koormus.
  • Kõige paremaid tulemusi oleme saanud servereid rentides, sest koormus ajaga kasvab, serverid aga ei kasva ja uuendamisele kuluv kulu ning aeg ei ole põhendatud. Serverite rendihinnad samas alanevad ja nii säilib jooksevkulu enam-vähem samas graafikus tarbimise/andmete mahu kasvuga.